Trzecia debata GOPgear Academy – Zapowiedź!

To już trzeci raz, kiedy spotykamy się w formule GOPgear Academy, by rzeczowo i otwarcie rozmawiać o problemach komunikacyjnych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tym razem zapraszamy na debatę oksfordzką, podczas której spróbujemy ustalić, na który środek transportu zbiorowego ? pociąg, tramwaj czy autobus ? władze Metropolii powinny spojrzeć w sposób szczególny. 

Bolączki transportu można wymieniać długo, ale nie o to chodzi. Łatwo jest popaść w czarnowidztwo i utracić motywację do działania. Proponujemy coś innego ? konstruktywne wskazania niedostatków, jakie trapią każdy z powyższych podsystemów, jednak nie po to, by bezrefleksyjnie ?hejtować?, lecz właśnie po to, by zastanowić się na chłodno, co najbardziej uwiera pasażerów i na ile można to poprawić.
Nie chodzi też o to, by szukać winnych ? kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień. Akcentujemy problemy, zdając sobie sprawę z ich złożonego charakteru. Utworzenie Metropolii ? niezależnie od sympatii czy antypatii ? jest nowym rozdziałem, daje pewne szanse na zmianę tego, co do tej pory było niekorzystne. Niezależnie od tego, czy chodzi o coś z historii najnowszej, typu funkcjonalności elektronicznego systemu biletowego, czy o sięgającą korzeniami międzywojnia konkurencję między autobusami i tramwajami.
Aby jednak zrobić krok naprzód ? trzeba nie tylko wiedzieć, dokąd się idzie, ale też zdiagnozować posiadane buty. Debata oksfordzka gwarantuje wysoki poziom emocji, zapewniamy też aktywny udział publiczności. Każdy głos będzie się liczył w ostatecznym rozrachunku, dlatego gorąco zachęcamy do przybycia. Zapraszamy.

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., godz. 18:30
Zespół Szkół nr 10 w Zabrzu
ul. Chopina 26, 41-807 Zabrze – Mikulczyce

Wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook: [LINK]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *