Stan wyjściowy Zarządu Transportu Metropolitalnego i jego geneza

Każdemu, kto choć trochę interesuje się transportem publicznym – nawet tak „pobocznie”, na przykład na zasadzie interesowania się kwestiami miejskimi w ogólności – ciśnie się obecnie na usta bardzo konkretne pytanie: czy Zarząd Transportu Metropolitalnego będzie KZK GOP bis czy też można liczyć na nowe otwarcie? Z pewnością sygnałem kontynuacji było powierzenie zadania scalenia trzech organizatorów, działających na obszarze Metropolii (choć MZK Tychy i tarnogórskie MZKP to raczej – z całym szacunkiem – przystawki do KZK GOP, to jednak bynajmniej niepomijalne przystawki) wieloletniemu prezydentowi Chorzowa Markowi Koplowi, który zarządzał budżetem KZK GOP i był dość jednoznacznie kojarzony. Z drugiej strony nowopowołana pani dyrektor Małgorzata Gutowska jest przede wszystkim niewyobrażalnie świeżą twarzą, przynajmniej dla tych, którzy od pewnego czasu śledzą miejscową śmietankę towarzyską.
No właśnie, więc jaka przyszłość jawi się pod banderą nowego organizatora transportu publicznego? To pytanie łatwiej wziąć na klatę, jeśli jest dobrze określony stan wyjściowy. Z tego powodu nasza grupa organizuje spotkanie pod hasłem „Dlaczego w GOP transport publiczny wygląda tak, jak wygląda?”, które odbędzie się w piątek, 22.02, o godzinie 18:00 na katowickim Załężu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy: Hackerspace Silesia, ul. Ondraszka 17 (wejście z tyłu budynku), przystanek Załęże Janasa (T: 7, 20, 43; A: 70). Chcemy się zastanowić, na ile to, co jest swoistym posagiem Zarządu Transportu Metropolitalnego, stanowi wynik obiektywnego oddziaływania warunków zewnętrznych, a na ile – jest to pokłosie konkretnych, przemyślanych działań w przeszłości.
Gwarantujemy rzeczową dyskusję w swobodnej atmosferze. Spotkanie poprowadzi dr Bartosz Mazur, promowany z wyróżnieniem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, zawodowo zajmujący się transportem publicznym już od kilkunastu lat.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *