VIArace – wyścig koncentryczny z zadaniem pośrednim

Grodziec, Środula, Wesoła, Zarzecze, Staw Martyn i Lipiny. Wesoła paczka zupełnie niepowiązanych ze sobą miejsc, na pierwszy rzut oka. Jednak z każdego z nich jest równe 10 kilometrów do mety unikalnego wyścigu z zadaniem pośrednim. Meta? Impact mobility rEVolution’18! Shaping the future of mobility! organizowane w Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Będzie prędkość, będą emocje, będą nagrody ? nie tylko dla zawodników! Start: 12.09.2018 r. godz. 13:00

Mapa wyścigu z zamieszczonymi możliwymi punktami pośrednimi

Wyścig realizowany przy współpracy z:
Metropolia GZM
ImpactCEE
Fundacja Napraw Sobie Miasto

 

Opis tras:
#1 Będzin Grodziec
Chyba najbardziej formalna ekipa będzie tutaj potrzebna… Sprawa jest poważna ? trzeba napisać pismo do burmistrza! Rubieże Będzina dotknięte są problemem objazdowego autobusu, a to będzie chyba większy kłopot niż pismo.

#2 Sosnowiec Środula
Pierwsza myśl o Środuli? Duży, przyjazny park, szybki tramwaj, szybkie autobusy, wypożyczalnia rowerów… Jednak jej dosłownie szara strona prezentuje się nieco inaczej. Jak w ostatniej chwili dostać się na wymarzone studia? To sprawdzą zawodnicy ekipy środulskiej! Cel: dotrzeć na metę, po drodze zahaczając o uczelnię.

#3 Mysłowice Wesoła
Wesoły list w wesołym autobusie z Wesołej Kopalni. Czasami po szychcie trzeba załatwić parę papierów, ale jak to wygląda w praktyce? Ekipa startująca praktycznie z końca Mysłowic (sporny temat…) ma do przeżycia wesołą podróż na metę po drodze wysyłając polecony.

#4 Katowice Zarzecze
Służba zdrowia w Polsce owiana jest nieciekawą aurą, tak samo jak niektóre środki transportu. Nie będzie to najzdrowsze połączenie, gdyż ekipa startująca z katowickiego Zarzecza musi umówić wizytę w przychodni, a jeszcze trzeba dojechać do centrum miasta na metę.

#5 Świętochłowice Staw Martyn
Środek tygodnia, odpoczynek przy stawie w samo południe, a jeszcze złowiona rybka do kompletu. Wymarzony start dla ekipy spod Stawu Martyn, którzy nie wpadną bez obiadu na metę wyścigu. Tylko niech nie zapomną o czymś do przyprawienia tego co złowili…

#6 Świętochłowice Lipiny
Lipiny. Każdy ma o nich różne zdanie, niektórzy je kojarzą przez The Syntetic/ Miszcz Pawarotti tudzież Człowieka Widmo… Dla niektórych widmem powinni być ludzie, kupujący bilet nad morze z miesięcznym wyprzedzeniem. Niestety takie zadanie stanie przed ekipą startującą z ?serca? Świętochłowic, zanim będą mogli zameldować się na mecie.

Przed startem wyścigu VIArace ogłoszony został również konkurs polegający na wytypowaniu czasu przyjazdu na metę „ścigantów”.
[Formularz i regulamin – możliwość głosowania dostępna do dnia 12.09.2018 r. godz. 12:55].
Nagrody:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *