Pierwszy w Polsce pokaz mody w pociągu!

Dzień 8 października 2017 roku przejdzie na pewno do lokalnej historii kolei oraz mody. Tego dnia, za sprawą współpracy Mai Puente i formacji GOPgear zorganizowano pierwszy pokaz mody w pociągu.

Osobówka Kolei Śląskich relacji Lubliniec-Katowice zamieniła się w niezwykły wybieg. To wszystko za sprawą młodej projektantki – Mai Puente i jej kolekcji ubrań – marki MDST. Maja to gliwicka licealistka, która od dwóch lat projektuje ubrania i organizuje własne pokazy mody. Jednym z nich był ten zoranizowany przy współpracy z GOPgear. Podczas podróży pasażerowie mogli zobaczyć trzy kolekcje ubrań zaprojektowane przez Maję. Pociąg wyruszył z Lublińca o godzinie 12.08. Następnie zatrzymywał się na stacjach m.in. w Katowicach, Tarnowskich Górach, Bytomiu oraz w Chorzowie Batorym (ok. godz. 13.20).

Modelki na nietypowym pokazie mody zaprezentowały kolekcję ubrań zaprojektowaną przez ćwierćkubankę Maję Peuntę. Maja to gliwicka licealistka, która od trzech lat prowadzi bloga lifestylowego (majapeunte.pl). Od dwóch lat licealistka projektuje też ubrania i organizuje własne pokazy mody.

Marka MDST autorstwa Mai Peunte została stworzona z myślą o kobietach, które nie chcą ubierać się w popularnych ?sieciówkach” i swoim strojem chcą podkreślić swoją indywidualność i ciekawą osobowość. Dzięki owocnej współpracy, projektantka zwróciła uwagę dosć niecodziennej widowni, która reagowała jednak bardzo żywo.

Było to pierwsze takie wydarzenie w historii mody oraz kolei w Polsce. Jak na pierwszy happening z naszym udziałem, poszło nam całkiem nieźle. Dzięki dobrej współpracy z Kolejami Śląskimi udało się zorganizować jednostkę typu 14WE, która charakteryzuje się długim korytarzem, mogącym służyć jako wybieg.

Ekipa Mai była bardzo zadowolona z wydarzenia oraz organizacji. Liczymy, że kiedyś uda się powtórzyć ten sukces! Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć oraz film autorstwa Milloy Present Artist.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *